Kontakt

Reerslev Kirke

M.W.Gjøesvej

2640 Hedehusene

Opdateret d. 30-07-2020

Præster

Jakob Schilling

Sognepræst Reerslev

tlf. 23674311

mail. jaksc@km.dk

Thomas  Gotthard

Sognepræst

tlf. 28511778

mail. tgo@km.dk

Frances Ida Benzon

Præst

tlf. 25759114

mail. fib@km.dk

Aftaler & åbningstider
se nederst på siden

Menighedsrådet

Gert Herzberg

Formand

tlf. 4656 4356

herzberg@mail.dk

Kirsten Halby

Menigt medlem

tlf. 2129 5006

khalby@mail.dk

Eve D. Hansen

Næstformand

tlf. 4656 2132

hansen.i.rummet@mail.dk

Rie Michaelsen

Kontaktperson

tlf. 2342 6177

rie.michaelsen@solvang29.dk

Niels Willumsen

Kasserer

tlf. 229 34096

nnv@km.dk

Helle Leegaard Thomsen

Formand for valgbestyrelsen

tlf. 4656 4118

flintebjerget@mail.dk

Ansatte

Aage Christensen

Kirkesanger

tlf. 4040 2687

aage.kirsten@christensen.mail.dk

Nadja Aristoff

Organist

tlf. 4277 6678

organist@reerslevsogn.dk

Anne W. Hansen

Servicemedarbejder

tlf. 4656 3418

weilmann_anne@yahoo.dk

Bodil Heiede

Kirketjener

tlf. 2041 2079

kirketjener@reerslevsogn.dk

Jørgen Holmsted

Kirkeværge

tlf. 2325 0297

jholmsted@mail.dk

Beskeden bliver sendt til alle i menighedsrådet

 
 
 
 

Roskilde Kirkegårde

Vedligeholdelse og pasning af

Reerslev kirkegård

tlf. 46 350890

mail. kapel@roskilde-kirkegaarde.dk

Aftaler om kirkelige handlinger.

Sognepræst Jakob Schilling på tlf. 23 67 43 11 eller på mail: jaksc@km.dk

Kordegnen på kirkekontoret i Ansgarkirken i Hedehusene tlf. 40 23 91 92

Adgang til kirken.

Kirketjener Bodil Heiede på tlf. 20 41 20 79 eller mail: kirketjener@reerslevsogn.dk

Normalt træffes kirketjeneren torsdag, fredag samt søndag formiddag i kirken eller

på adressen M.W. Gjøesvej nr. 20. Ønskes der adgang til kirken på andre tidspunkter,

er man meget velkommen til at henvende sig til Jakob Schilling eller Bodil Heiede.

Kirkebil.

Kirketjener Bodil Heiede på tlf. 20 41 20 79 eller mail: kirketjener@reerslevsogn.dk