Kontakt

Præster

Jakob Schilling

Sognepræst Reerslev

tlf. 2367 4311

mail. jaksc@km.dk

Frances Ida Benzon

Præst

tlf. 2575 9114

mail. fib@km.dk

Elisabeth Novrup Børch

Præst

tlf. 2617 2558

mail. enb@km.dk

På barsel

Rachel Wille Christoffersen

Præst

tlf. 29 80 87 13

mail. rawch@km.dk

(barselsvikar)

Aftaler & åbningstider
se nederst på siden

Menighedsrådet

Gert Herzberg

Formand

tlf. 6166 0239

herzberg@mail.dk

Kirsten Halby

Medlem

tlf. 2129 5006

khalby@mail.dk

Ellen Duus Fehring

Næstformand

tlf. 2010 5180
emduus@live.dk

Rie Michaelsen

Kontaktperson

tlf. 2342 6177

rie.michaelsen@solvang29.dk

Niels Villumsen

Kasserer

tlf. 229 34096

nnv@km.dk

Christina Søe Langholm
Medlem
tlf. 5124 3337
cslangholm@gmail.com

Ansatte

Aage Christensen

Kirkesanger

tlf. 4040 2687

aage.kirsten@christensen.mail.dk

Nadja Aristoff

Organist

tlf. 4277 6678

organist@reerslevsogn.dk

Anne W. Hansen

Kirketjener

tlf. 4656 3418

weilmann_anne@yahoo.dk

Bodil Heiede

Kirketjener

tlf. 2041 2079

kirketjener@reerslevsogn.dk

Jørgen Holmsted

Kirkeværge

tlf. 2325 0297

jholmsted@mail.dk

 
 
 
 

Roskilde Kirkegårde

Vedligeholdelse og pasning af

Reerslev kirkegård

tlf. 46 350890

mail. kapel@roskilde-kirkegaarde.dk

Aftaler om kirkelige handlinger.

Sognepræst Jakob Schilling på tlf. 23 67 43 11 eller på mail: jaksc@km.dk

Kordegnen på kirkekontoret i Ansgarkirken i Hedehusene tlf. 40 23 91 92

Adgang til kirken.

Kirketjener Bodil Heiede på tlf. 20 41 20 79 eller mail: kirketjener@reerslevsogn.dk

Normalt træffes kirketjeneren torsdag, fredag samt søndag formiddag i kirken eller

på adressen M.W. Gjøesvej nr. 20. Ønskes der adgang til kirken på andre tidspunkter,

er man meget velkommen til at henvende sig til Jakob Schilling eller Bodil Heiede.

Kirkebil.

Kirketjener Bodil Heiede på tlf. 20 41 20 79 eller mail: kirketjener@reerslevsogn.dk

Beskeden bliver sendt til Præst Jakob Schilling og Reerslev sogn